Darmowe leki dla kobiet w ciąży.

Darmowe leki dla ciężarnych. Resort zdrowia analizuje koszty

Analizujemy, jakie będą koszty wprowadzenia bezpłatnych leków dla kobiet w ciąży, na pewno nie będzie to dotyczyło suplementów diety – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Minister był pytany na konferencji prasowej o sobotnią zapowiedź wicepremier Beaty Szydło w sprawie wprowadzenia darmowych leków dla kobiet w ciąży.

Suplementy workiem bez dna

„Pracujemy nad tym w resorcie, analizujemy, jaki jest skład i jakie są koszty leków, które kobiety w ciąży przyjmują. Na pewno nie będzie to dotyczyło suplementów diety. To jest tak naprawdę kategoria bardzo słabo zdefiniowana i wchodzenie w suplementy diety oznaczałoby otwarcie worka bez dna” – odpowiedział minister.

Zapewniał, że analiza kosztów wprowadzenia tego rozwiązania nie będzie trwała długo. „Na pewno nie będziemy 10 lat analizować kwestii leków dla kobiet w ciąży. Na pewno w tym roku będzie miała miejsce implementacja tych programów, które pani premier i pan premier ogłosili” – zaznaczył minister Szumowski.

Zdrowa mama w ciąży

Podczas sobotniej konwencji PiS i Zjednoczonej Prawicy wicepremier Beata Szydło zapowiedziała program dla matek – „mama+”, który ma przewidywać m.in. premię za szybkie urodzenie drugiego dziecka i darmowe leki dla kobiet w ciąży. „Wszystkim nam zależy, żeby mamy w czasie ciąży były zdrowe i żeby dzieciaki rodziły się zdrowe, w związku z tym wprowadzamy program darmowych leków dla kobiet w ciąży” – oświadczyła Beata Szydło.

PAP, ak, NRG

Źródło : https://www.polskieradio.pl/42/259/Artykul/2096407,Darmowe-leki-dla-ciezarnych-Resort-zdrowia-analizuje-koszty

Mem źródło : domena publiczna