GIF odwołany ze stanowiska ?

Na rynku pojawiła się informacja o odwołaniu Zbigniewa Niewójta, pełniącego obowiązku Głównego Inspektora Farmaceutycznego. Próbowaliśmy od rana ustalić to z MZ, ale do teraz nie udziela oficjalnej informacji.

Wstrzymywaliśmy się z publikacją tej informacji, ale dotarł do niej także Puls Farmacji. Biuro prasowe MZ nie potwierdza ani nie zaprzecza na razie zmian w GIF.

Przypomnijmy, że GIF cały czas nie ma szefa. Nieoficjalnie mówi się o tym, że ogłoszenie kolejnego konkursu na to stanowisko było wstrzymywane przez kancelarię premiera.

W ostatnim czasie w Inspekcji była kontrola CBA, zabezpieczono część dokumentacji, możliwe, że nagłe odwołanie  – o ile się potwierdzi – ma związek właśnie z tą sprawą.

Kto przejmie obowiązki Niewójta? Podobno Barbara Walenciuk, Departamentu Nadzoru GIF.

Wraz ze Zbigniewem Niewójtem odwołany został również rzecznik prasowy GIF Paweł Trzciński (wcześniej był rzecznikiem m.in. MZ).

Zbigniew Niewójt karierę zawodową rozpoczął w roku 1985 w Przedsiębiorstwie Zaopatrzenia Farmaceutycznego „Cefarm” w Lublinie, gdzie odbywał staż apteczny. Następnie objął stanowisko młodszego asystenta apteki szpitalnej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Białej Podlaskiej. W roku 1986 objął funkcję Kierownika Działu Organizacji i Nadzoru WSzZ , uczestnicząc w zarządzaniu i organizacji w pionie medycznym tego szpitala. Od 1989 roku rozpoczął pracę w inspekcji farmaceutycznej, początkowo jako inspektor ds. nadzoru farmaceutycznego w Urzędzie Wojewódzkim w Białej Podlaskiej. W okresie od 1992 r. do 1998 r. pełnił funkcję Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Białej Podlaskiej. W latach 1999 – 2000 był Kierownikiem Delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Farmaceutycznej w Lublinie z siedzibą w Białej Podlaskiej.

Od 2000 roku współorganizował nowopowstający Główny Inspektorat Farmaceutyczny, pełniąc obowiązki Dyrektora Departamentu Nadzoru GIF, a od 2004r., po wygraniu postepowania konkursowego objął stanowisko Dyrektora Departamentu Nadzoru GIF. W lipcu 2006 roku został powołany przez Prezesa Kancelarii Rady Ministrów na stanowisko Głównego Inspektora Farmaceutycznego. W latach 2006 – 2007 sprawował funkcję Doradcy Prezesa ds. produktów leczniczych w Gabinecie Prezesa w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Z dniem 7 marca 2007 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Głównego Inspektora Farmaceutycznego.
Źródło : http://www.politykazdrowotna.com/31513,z-niewojt-odwolany-ze-stanowiska-gif