Lekarz w Sejmie zarobi krocie. 9 tys. zł za dzień dyżuru

To nie pacjenci czekają na lekarza, tylko lekarz na pacjentów – tak wygląda lekarski dyżur w Sejmie. Na ten cel Kancelaria zamierza przeznaczyć aż 1,8 mln złotych.

Jak podaje „Super Express”, powołując się na Centrum Informacyjne Sejmu, „w czasie posiedzenia parlamentu i dzień przed Kancelaria Sejmu zapewnia doraźną pomoc medyczną” w postaci lekarza, który dyżuruje na Wiejskiej wraz z zespołem ratowniczym. Pomoc obejmuje świadczenia w nagłych przypadkach nie tylko dla posłów, lecz również dla innych osób obecnych w gmachu Sejmu.

Umowa na „usługę zdrowotną” ruszy 1 stycznia 2020 roku i ma obowiązywać przez cztery lata. Sejm planuje przeznaczyć na ten cel aż 1,8 mln złotych. Dla porównania CIS informuje, że „w latach 2017-2018 łączny koszt tej usługi wyniósł 493 000 złotych”.

To oznacza, że rocznie na lekarzy dla posłów wydamy ok. 450 tys. złotych czyli 37,5 tys. złotych miesięcznie. Jak wynika z harmonogramu posiedzeń na ten rok, średnio w każdym miesiącu Sejm zbierze się trzy razy. Do tego należy również doliczyć dyżur w przededniu posiedzenia. Jak wyliczył „SE” wychodzi na to, że jeden dzień dyżuru lekarzy w Sejmie wyniesie ok. 9 tys. złotych.

Źródło : https://wiadomosci.wp.pl/lekarz-w-sejmie-zarobi-krocie-9-tys-zl-za-dzien-dyzuru-6358515010336385a