Produkowała „tabletki” z mąki i ziół i sprzedawała jako leki światowej marki. Pójdzie do więzienia

Karolina A. produkowała tabletki z mąki i ziół po czym oferowała je jako specyfiki znanej światowej firmy farmaceutycznej. Za to wrocławski sąd skazał ją na dwa lata i trzy miesiące więzienia. Oskarżona sprzedawała też w internecie leki odchudzające niezarejestrowane w Polsce. I to takie, których zażywanie może być groźne dla zdrowia.
Karolina A. prowadziła witrynę panidoktor.pl. Sprzedawała też leki na popularnym portalu aukcyjnym. Działała od stycznia 2014 do kwietnia 2017 roku. Wśród specyfików, które można było u niej kupić był m in. słynny Adipex Retard. To lek zakazany w krajach Unii Europejskiej (poza Czechami). Zawiera w swoim składzie fenterminę. To pochodna znanego narkotyku – amfetaminy. Jej zażywanie może być szkodliwe dla zdrowia.
Karolina A. oferowała też m in. sibutraminę. To lek odchudzający, który wycofano ze sprzedaży w 2010 roku ze względu na zagrożenie dla zdrowia, jakie wiązało się z jego zażywaniem. Ale oprócz oryginalnych – choć nielegalnych w Polsce – leków Karolina A. oferowała też produkty własnego pomysłu. Tabletki z mąki i ziół. Choć klienci byli przekonywani, że to autentyczne specyfiki odchudzające. Zdarzało się, że zamiast adipexu czy sibutraminy klienci otrzymywali mydło albo witaminę C. Oskarżona przyznała się do wszystkiego i uzgodniła z prokuraturą wyrok. Zapadł on kilka dni temu bez procesu. Oprócz kary więzienia ma zapłacić 5 tysięcy złotych grzywny oraz zwrócić pieniądze wyłudzone od kilkuset klientów.

Źródło : http://www.gazetalubuska.pl/polska-i-swiat/a/produkowala-tabletki-z-maki-i-ziol-i-sprzedawala-jako-leki-swiatowej-marki-pojdzie-do-wiezienia,13209545/