Psia grypa

„Psia grypa” w polskich służbach. Wkrótce negocjacje policyjnych związkowców z ministrem

Trwa ustalanie terminu spotkania związków zawodowych służb mundurowych z szefem MSWiA – podało RMF FM. Negocjacje mają doprowadzić do porozumienia pomiędzy stronami. Tymczasem kolejni funkcjonariusze przechodzą na zwolnienia lekarskie.

Jak wynika z informacji radia, rozpoczęcie negocjacji planowane jest na czwartek. Strony mają spotkać się w warszawskim Centrum Dialogu.

Policjanci domagają się m.in. podwyżek w wysokości 650 złotych na każdego funkcjonariusza, przywrócenie dawnych uprawnień emerytalne policjantów tj. po 15 latach służby, odmrożenie waloryzacji pensji oraz uregulowanie kwestii związanych z nadgodzinami.

Tymczasem coraz więcej policjantów w całym kraju jest na chorobowym. Kolejni przedstawili zwolnienia lekarskie po długim weekendzie. Komenda Główna Policji nie podaje danych na ten temat, ale nieoficjalne ustalenia pokazują narastający problem.

– Prewencji w całym kraju praktycznie nie ma – mówi jeden z oficerów w rozmowie z RMF FM. Podkreśla, że sytuacja w służbach jest „tragiczna”.

Epidemia „psiej grypy” – jak określają ją sami policjanci, rozprzestrzenia się też w Małopolsce w Łódzkiem, Zachodniopomorskiem, Lubuskiem, na Śląsku, Mazowszu, a także w Podlaskiem. Jak wynika z ustaleń RMF FM, zaświadczenia L4 przedłożyło w całym kraju ok. 20 proc. wszystkich policjantów.

Źródło : https://wiadomosci.wp.pl/psia-grypa-w-polskich-sluzbach-wkrotce-negocjacje-policyjnych-zwiazkowcow-z-ministrem-6314359174490241a