Sprostowanie na „Wirtualnej Polsce” – czym odurzają się lekarze…

Sprostowanie

„W związku z opublikowaniem w dniu 07 kwietnia 2019 r. na portalu internetowym Wirtualna Polska Wiadomości www.wiadomosci.wp.pl artykułu pt. „Leki na depresję i odchudzanie. tym odurzają się lekarze”, autorstwa red. Magdaleny Mieśnik, wskazuję, że zawiera on nieprawdziwe i nieścisłe informacje.

1.Wadliwe jest stwierdzenie, że Mysimba 8 mg+90 mg „zażywana w większych ilościach wywołuje euforię. – Pojawia się uczucie szczęścia i przekonanie o tym, że jesteśmy bardzo dobrzy w tym, co robimy – mówi lekarka, która zażywa lek, gdy ma kilkudziesięciogodzinny dyżur” oraz iż jest to „środek na pobudzenie” – zgodnie z treścią Charakterystyki Produktu Leczniczego (CHPL) zarejestrowane wskazania do stosowania Mysimba 8 mg + 90 mg to uzupełnienie diety o obniżonej kaloryczności i zwiększonej aktywności fizycznej w celu obniżenia masy ciała u pacjentów dorosłych z wyjściową daną wartością wskaźnika masy ciała. W CHPL nie określono jako działanie niepożądane produktu powstawanie stanu euforii.

2.Nie ma podstaw do przyjmowania, iż lek Mysimba 8 mg + 90 mg (zawierający połączenie naltreksonu chlorowodorku z buprionem chlorowodorku) uzależnia. Z przeprowadzonych badań skłonności do nadużywania bupropionu przez ludzi oraz z obszernych danych dotyczących używania bupropionu w warunkach codziennej praktyki klinicznej wynika, że bupropion cechuje mały potencjał do jego nadużywania.

3.Nie jest prawdą, że lek Mysimba 8 mg + 90 mg nalezy do środków psychostymulujących lub opoidów.

Zarząd Valeant Pharma Polska Sp. z o.o. – przedstawiciel podmiot odpowiedzialnego Orexigen Therapeutics Ireland Limited dla produktu leczniczego Mysimba 8 mg + 90 mg”

Źródło : wp.pl