To nie żart – NFZ udostępnia darmowe diety i na szczęście nie dotyczy to żywienia szpitalnego.

https://diety.nfz.gov.pl/local/diet/login.php

Darmowe diety NFZ i jadłospisy online można znaleźć na nowym serwisie internetowym, który uruchomiony został na początku lutego 2019. Użytkownicy mają do dyspozycji trzy jadłospisy diety DASH – obecnie najbardziej rekomendowana dieta przez ekspertów ds. żywienia – o kaloryczności 1200, 1500 oraz 1800. Szczegółowe informacje o diecie NFZ można znaleźć poniżej.

Darmowa dieta NFZ – JADŁOSPIS: gdzie można znaleźć darmowe diety NFZ? Jakie diety znajdują się w ofercie? Jak uzyskać jadłospis online? Sprawdzamy wszystkie szczegółowe informacje o bezpłatnych dietach NFZ.
Dieta NFZ – gdzie znaleźć darmowe diety NFZ?

Szczegółowych informacji o diecie NFZ, po uruchomieniu nowego serwisu internetowego Narodowego Funduszu Zdrowia na początku lutego 2019, poszukuje wiele osób. Darmową dietę NFZ można otrzymać zarówno bez rejestracji, jak i po zalogowaniu się na portalu diety.nfz.gov.pl.

Bez zalogowania otrzymamy przykładowy 7-dniowy jadłospis w formie PDF dla diety 1200 kalorii oraz przykładowy jadłospis na 7 dni 1500 kcal w wersji wegetariańskiej. Z kolei po rejestracji otrzymamy dietę NFZ online dopasowaną do naszego zapotrzebowania. W tym celu należy wejść na wspomnianą powyżej stronę i kliknąć „Zarejestruj”. Tworząc nowe konto, będziemy musieli podać swój adres e-mail oraz wymyślić hasło. Później uzupełniamy podstawowe dane o swojej sylwetce, dzięki czemu dowiemy się, ile wynosi nasze BMI. Serwis przedstawi nam informacje na temat naszego kalorycznego dziennego zapotrzebowania i zaoferuje trzy darmowe diety NFZ DASH.
Darmowa dieta NFZ – JADŁOSPIS: jakie diety oferuje NFZ?

Po zarejestrowaniu się do serwisu internetowego i uzupełnieniu niezbędnych danych otrzymamy trzy diety NFZ do wyboru o różnej kaloryczności – 1200, 1500 oraz 1800 kcal. Jadłospis diet NFZ przygotowany jest aż na dwa tygodnie. Co więcej, jeśli jakiś zaproponowany posiłek nam nie odpowiada, możemy go wymienić na inny z listy.
Jak już wspominaliśmy powyżej, proponowane są trzy diety DASH – obecnie najbardziej rekomendowana dieta przez ekspertów ds. żywienia. Główną i najważniejszą zasadą diety DASH jest zmniejszenie zawartości sodu w pożywieniu. Warzywa powinny być obecne we wszystkich trzech głównych posiłkach (śniadanie, obiad i kolacja), podobnie jak trzy porcje chudego mleka lub produktów nabiałowych w ciągu dnia.

Źródło : https://www.radiozet.pl/Co-gdzie-kiedy-jak/Dieta-NFZ-gdzie-znalezc-darmowe-diety-NFZ-online-jak-uzyskac-jadlospis

Źródło : https://diety.nfz.gov.pl/local/diet/login.php