Dicortineff krople wycofane z obrotu

Popularne krople Dicortineff wycofane z obrotu. GIF wydał decyzję

Główny Inspektor Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu leku Dicortineff. Jest to lek stosowany przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie przy wystąpieniu stanów zapalnych oczu i uszu.

1. Dicortineff wycofany z obrotu

Zgodnie z decyzją z dnia 25 czerwca 2020 r. wycofano z obrotu na terenie całego kraju produkt leczniczy Dicortineff (2 500 j.m. + 25 j.m. + 1 mg)/ml krople do oczu i uszu, zawiesina. Podmiotem odpowiedzialnymsą Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A., z siedzibą w Warszawie.

  • numer serii: 01UI0319, z datą ważności 31.03.2021

Dlaczego wycofano lek Dicortineff? Powodem wycofania jest wynik poza specyfikacją dla produktu leczniczego. Stwierdzono nieprawidłowości w zakresie parametru octan fludrokortyzonu, otrzymanego w badaniach stabilności i potwierdzonego w próbie archiwalnej.

W związku nieprawidłowościami w składzie leku i stwierdzeniem wady jakościowej – Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju ww. serii leku.

Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Dicortineff jest lekiem przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym i przeciwświądowym. Substancjami czynnymi Dicortineffu są fludrokortyzon, gramicydyna i neomycyna. Lek jest wydawany na receptę.

Link do decyzji GIF : https://rdg.rejestrymedyczne.csioz.gov.pl/Decision/Decision?id=4240

GIFDicortineff

 

Źródło : https://portal.abczdrowie.pl/dicortineff-wycofany-z-obrotu-gif-podjal-decyzje-o-wycofaniu-leku-lagodzacego-stany-zapalne