Liki24 – to platforma internetowa do zamawiania leków. W Polsce działa od lipca

Liki24 pozyskało 5 mln dolarów na rozwój. Polska pierwszym wyborem Ukraińców

Stworzona przez Ukraińców platforma Liki24 dostała wsparcie od inwestorów. Miliony pozwolą jej zaistnieć w Europie. W Polsce za jej pośrednictwem można kupować leki od lipca.

Ukraińska spółka Liki24 pozyskała 5 milionów dolarów od dotychczasowych inwestorów i polskiego Horizon Capital. Nowy zastrzyk gotówki ma wspomóc w rozwoju biznes, który póki co, oprócz Ukrainy, funkcjonuje od ubiegłego miesiąca także w Polsce.

Liki24 to ukraińska platforma handlowa pośrednicząca w zakupie leków przez internet. Zbiera informacje na temat cen i obecności leków w licencjonowanych aptekach (obecnie współpracuje w naszym kraju z ponad tysiącem aptek). Następnie w imieniu klientów kurierzy kupują leki i dostarczają je bezpośrednio do domu. W ten sposób ograniczając czas poszukiwań leku i umożliwiając zakup po możliwie niskiej cenie, także w miejscach, gdzie dostęp do aptek jest utrudniony.

Liki24 uruchomiono na Ukrainie pod koniec 2017 roku. Dotychczas zrealizowała ponad 500 000 zamówień. Platforma, która jest do tego wykorzystywana, jest oparta na autorskim systemie oprogramowania integrującym się z systemami aptek.

Motorem napędowym rozwoju Liki24 na Ukrainie był koronawirus, który wielu osobom utrudnił dostęp do leków. Np. osobom starszym czy na kwarantannie. W tym trudnym czasie firma nawiązała współpracę z lokalnymi operatorami logistycznymi, aby zaoferować bezpłatną dostawę leków podczas kwarantanny.

– Pozyskanie kapitału pozwoli nam powiększyć zespół, a także rozszerzyć działalność na polskim rynku i sfinansować dalszą ekspansję międzynarodową. Szczególnie teraz, gdy bezpieczna i szybka dostawa leków ma kluczowe znaczenie dla społeczeństwa – komentuje Anton Avrinsky, szef i założyciel Liki24.

Wskazuje, że z jednej strony platforma pomaga klientom, a z drugiej wspiera także sprzedaż e-commerce współpracujących z Liki24 aptek. Avrinsky przekonuje, że rynek farmaceutyczny jest bardzo duży i jeszcze spora jego część jest niewykorzystana.

Źródło : https://www.money.pl/gospodarka/liki24-pozyskalo-5-mln-dolarow-na-rozwoj-polska-pierwszym-wyborem-ukraincow-6542624621946497a.html