Policjant wraz z właścicielem apteki zatrzymali złodzieja

Młodszy aspirant Tomasz Staworko wspólnie z właścicielem jednej z aptek w mieście zatrzymali sprawcę kradzieży puszek z pieniędzmi należących do fundacji charytatywnej. Puszki zostały skradzione z apteki, a złodziej wzbogacił się o około cztery tysiące złotych. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Bardzo często w aptekach można spotkać puszki należące do różnych fundacji charytatywnych. Instytucje te prowadzą zbiórki pieniędzy na rzecz osób potrzebujących. Zebrane w ten sposób pieniądze wspomagają chore dzieci czy osoby żyjące w ubóstwie.

Okazuje się, że nie wszyscy są w stanie uszanować ten szczytny cel. Do tej grupy dołączył 41-latek, który w przestępczy sposób chciał szybko wzbogacić się. 25 i 27 maja mężczyzna z jednej z wysokomazowieckich aptek skradł puszki z pieniędzmi, w których mogło się znajdować około czterech tysięcy złotych. Przy drugiej kradzieży interweniował właściciel apteki, który widząc całą sytuację na zapisie monitoringu zaczął szukać 41-latka informując także o zaistniałych sytuacjach dyżurnego. Pokrzywdzonemu natychmiast na pomoc ruszył dzielnicowy z Posterunku Policji w Sokołach młodszy aspirant Tomasz Staworko i wspólnie zatrzymali uciekiniera. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci odzyskali przeszło 1000 złotych. Następnego dnia usłyszał zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: http://www.wysokie-mazowieckie.policja.gov.pl/p14/aktualnosci/73796,Ukradl-puszke-z-pieniedzmi.html