Antykoncepcja awaryjna. NFZ opublikował wykaz aptek

Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował mapę aptek, z którymi podpisał umowę na realizację pilotażu usług farmaceuty w zakresie zdrowia reprodukcyjnego. Dostępność do antykoncepcji awaryjnej w ramach pilotażu jest zapewniona w całej Polsce.

Wykaz jest aktualizowany codziennie (od poniedziałku do piątku). Cały czas do programu mogą przystępować kolejne apteki. Nabór jest otwarty, a NFZ przyjmuje wnioski elektronicznie.

W serwisie Ministerstwa Zdrowia i NFZ – pacjent.gov.pl – pojawiła się mapa aptek, z którymi Fundusz podpisał umowy na realizację programu pilotażowego w zakresie usług farmaceuty dotyczących zdrowia reprodukcyjnego (antykoncepcji awaryjnej). Dotychczas do pilotażu zgłosiło się blisko 770 aptek (dane na 24.05.2024), które złożyły wnioski lub już podpisały umowy z Funduszem.

Dostępność do antykoncepcji awaryjnej w całej Polsce

Informacje o aptekach, które realizują pilotaż są podane w podziale na województwa. Mapa zawiera dane o nazwie apteki oraz jej adresie. W każdym regionie są apteki, które świadczą usługi farmaceuty w programie. Dlatego dostępność do antykoncepcji awaryjnej jest zapewniona w całej Polsce. Szczegóły pod linkiem:

https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/antykoncepcja-awaryjna-w-aptekach