GRUDZIĄDZ: WŁAMALI SIĘ DO APTEKIPO LEKI I NIE TYLKO

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku czterech mężczyzn, którzy włamali się do jednej z aptek na terenie miasta. Jak się później okazało dwóch z nich dokonało również uszkodzenia wiaty śmietnikowej. Grozi im teraz do 10 lat za kratami.

W nocy z soboty na niedzielę (4/5.12.21) policjanci patrolowali teren miasta. Po północy otrzymali zgłoszenie, że doszło do włamania do jednej z aptek na osiedlu Lotnisko. Natychmiast w to miejsce zostały skierowane policyjne patrole. Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zatrzymali czterech mężczyzn w wieku 18 – 21 lat. Jeden z zatrzymanych znajdował się jeszcze wewnątrz apteki. Przy zatrzymanych funkcjonariusze ujawnili skradzione różnego rodzaju medykamenty. Cała czwórka mężczyzn jest dobrze znana grudziądzkim stróżom prawa. W czasie prowadzonych czynności okazało się, że dwójka z zatrzymanych odpowie również za zniszczenie wiaty śmietnikowej.

Mężczyźni zostali doprowadzeni do jednostki policji, gdzie następnie trafili do policyjnej celi. Dwójka z podejrzanych usłyszy zarzut kradzieży z włamaniem, a pozostali kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia. Wszystkim grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

podkom. Robert Szablewski

Źródło: https://grudziadz.policja.gov.pl/kb2/informacje/wiadomosci/121513,Wlamali-sie-po-leki-i-nie-tylko.html